Doporučujeme:

Sada loutek Hurvínek, Spejbl, Mánička a Kateřina

 

 


 


Loutkové divadlo a 4 loutky 20 cm

 

Loutky bez nití - zvířátkaHry a hlavolamy

 

Tobogán strom melodický

spouštěním kuliček docílíte melodický zvuk, poučné a zábavné pro děti i pro relaxaci

 

Kuželky

 


 

A201a-Jak máme hračky rozděleny

Dřevěné hračky mají široký rozsah užitností a proto jsou tyto dřevěné hračky rozděleny do několika menších kategorií:

Hry a hlavolamy - Pohybové hračky - Auta,vlaky a letadla - Puzzle dřevěné - Houpadla a houpačky. 


Hry a hlavolamy - výběr nejnovějších produktů

Nástupce klasické hry  Pexeso je nová hra PEXETRIO. Její nové provedení má pevnější krabičku a kartičky zhotovené z tvrdého kartonu a se zaoblenými rohy.

Popis hry:
Při hře se otáčejí vždy  tři kartičky a hledají se stejné trojice, které patří k sobě! Každá z ze sady trojice kartiček je opatřena stejným identifikačním znakem.

Je navrženo a vyrobeno několik různých her pro děti, které se touto hrou mohou poučit o několika druzích lidské činnosti, existenci různých živočišných druhů a také si mohou zábavnou formou zopakovat př. svoje zeměpisné znalosti. Tyto společenské hry jsou jedinečné didaktické pomůcky.

Každá hra obsahuje návod a legendu k danému tématu. Hráč, který poskládá nejvíc trojic, vyhrává.

Pokud toto je pro Vás ta vhodná kategorie, kterou hledáte - můžete do ní přímo vstoupit - PEXETRIO.

Jestliže by Vás zaujalaly jiné hry př. v různých druzích domina, pak přímo vstupte do kategorie - DOMINA, nebo zkuste štěstí a vytrvalost v sestavování různých hlavolamů z kategorie  HLAVOLAMY

 

Pohybové hračky

jsou ty hračky, které vyžadují určitý pohyb, aby se jednotlivá hračka projevila dle svého určení. Také hračka může být prostředkem k vykonání potřebného pohybu např. zatloukačky aj. České pohybové hračky byly proto rozděleny do několika podkategorií podle společných znaků. Tahací - Chodící - Na tyči - Na pružině - Tobogány - Ostatní. Vyhledání hraček je možno i podle známého názvu, kdy stačí vložit jen tři písmena z názvu do okénka Vyhledávání zboží. Jinak můžete využít menu v levém sloupci nebo vstoupit přímo z tohoto popisného textu.

Dřevěné hračky tahací jsou především ty, které děti mohou snadno táhnot za sebou. jsou to většinou hračky na kolečkách nebo také na závěsu s možností pohybu tahem za předmětnou šňůrku (hampelmanni). Pojezdové hračky mohou v některých případech i vydávat určitý zvuk při pohybu nebo se ještě samostatně pohybovat.
Pokud máte vybráno, můžete vstoupit do kategorie Hračky tahací.


Chodící dřevěné hračky jsou vesměs hračky, které jsou schopny samostatné chůze na krátkém úseku. Jsou to většinou zvířecí postavy na šikmé ploše. Zvířátko se na horní část šikmé dráhy vloží  a lehce uvede do sestupného pohybu. V dolní části se zvířátko zastaví.
Do této kategorie můžete vstoupit Hračky  chodící.

Hračky dřevěné Na tyči  jsou hračky uzpůsobené pro děti jako hračky, které se tlačí dopředu po zemi. Na tyči je připevněno většinou maketa zvířátka, které dítě může posunovat po rovné podložce. Vlastní různé provední tlačeného zvířátka může být aktivní nebo pasivní. Také mohou mít i další připojenou -taženou maketu př.mláděte a p.
pokud máte zájem o tuto kategorii, vstupte přímo do Hračky na tyči


Hračky na pružině
jsou další kategorií dřevěných hraček, které jsou vždy zavěšeny na závěsné pružině, která jim umožňuje kmitavý pohyb v rozmezí maxima daném spouštěcím zatažením. Hračky mohou být jednoduché ev. i složitější konstrukce, která umožňuje případný i samostatný pohyb.
Pokud si přejete, můžete přímo vstoupit do této popisované kategorie Na pružině.

Kategorie Tobogány obsahuje několik typů tobogánů s kuličkou, které se spouští buď jednotlivě, nebo v automatickém spouštění několika kuliček postupně. Také je možno použít některý typ tobogánu k realizaci i případných soutěží - viz vaše možnost vstoupit přímo do kategorie Tobogány.


Kategorie Ostatní je pro všechny ostatní pohybové hračky , které se nepodařilo přiřadit do výše popsaných kategorií. Jsou v ní např. zatloukačky, otočné žebříky  s klauny atd. I tady lze vybrat něco z českých hraček.
Pokud chcete, můžete vstoupit i do této utajené kategorie Ostatní pohybové a nechat se překvapit.

Dřevěné puzzle

Celý sortiment dřevěných masivních puzzle bylo nuto rozdělit na několik skupin, vzhledem k jejich tématickému zpracování.

První skupina Puzzle zvířata samostatná jsou několikasegmentová puzzle barevná z masívního materiálu o síle 2,7 cm. Zde naleznete oblíbená zvířata  domácí, z farmy, zvířata z lesa, ze zoologické zahrady nebo i mořské tvory. S pomocí těchto figur mohou děti hrou poznávat tělo zvířat v domácí pohodě a přitom si cvičit představivost o zvířatech, která právě sestavují.
Možnost přímého vstupu do nabídky Puzzle zvířata.

Následuje skupina zvířat s mláďaty Puzzle rodinky. Jsou to zajímavé komplety matky a mláďat, která jsou včleněna do těl matek. Děti zde mají možnost se seznámit nejen s velkými zvířaty,ale i s jejich mláďaty. Hračka podporuje rozvoj myšlení a při správném složení je výsledkem i radost ze správného sestavení několika zvířat najednou.
Možnost přímého vstupu do nabídky Puzzle rodinky.

Další skupinou puzzlí jsou didaktické pomůcky Puzzle fauna, skládající se z mohutného stromu a na něm spoustu ptactva, vždy podle původu stromu z několika světadílů. Různé tvary stromů a rozmanité tvary otvorů pro vkládání určených druhů ptačí fauny připraví zajímavé chvíle i poučení pro děti. Slouží k poznávání fauny jednotlivých světových oblastí a současně hrou učí děti jemnou motoriku při sestavování těchto puzzlí..
Možnost přímého vstupu do nabídky Puzzle fauna.

Puzzle doprava jsou poučnou obdobou sestavování větších dopravních celků, kde jsou již větší nároky na paměť a rozměrovou představivost u dětí.  Tyto puzzle mají již větší počet barevných segmentů. Sestavený celek může pak  jako dekorace, dotvářet charakter dětského pokoje.
Možnost přímého vstupu do nabídky Puzzle doprava.

Skupina Minipuzzle zvířata je tou nejlepší formou, jak i menší děti zaujmout poučnou hrou. Minipuzzle zvířata se dělí na skupinky farma, les, zoo, moře a pravěk. Z těchto skupin lze vybrat některou malou sestavu. Sestava puzzle je tvořena ze tří, ev. čtyřech segmentů. S tímto malým počtem skládacích prvků si poradí i ty malé děti a budou mít stejnou radost jako i ty větší děti se skládáním větších celků. Jsou k dispozici i vybrané sady 4 ks minizvířat dle zařazení do skupin farma, les, zoo, moře a pravěk,  se kterými je možno sestavovat tématické skupinky skládacích zvířat.
Možnost přímého vstupu do nabídky Minipuzzle zvířata.

Další skupinu tvoří Puzzle písmenka, která jsou již zcela určena svým původem do skupiny pedadogických či didaktických pomůcek. Každé písmenko má svůj rozebiratelný motiv odvozený od začátečního písmene. Jsou to i písmena z abecedy anglosaských jazyků. Lze s nimi sestavovat různé nápisy, př. vlastní jména a pod.
Možnost přímého vstupu do nabídky Puzzle písmenka.

 

 

Přejete si návrat na hlavní stranu naší nabídky nebo na  Dřevěné hračky ?