Doporučujeme:

Sada loutek Hurvínek, Spejbl, Mánička a Kateřina

 

 


 


Loutkové divadlo a 4 loutky 20 cm

 

Loutky bez nití - zvířátkaHry a hlavolamy

 

Tobogán strom melodický

spouštěním kuliček docílíte melodický zvuk, poučné a zábavné pro děti i pro relaxaci

 

Kuželky

 


 

A103-Loutky pro děti

Dřevěná loutka 20 cm se čtyřmi ovládacími nitěmi
je oblíbenou hračkou pro děti i rodiče a výborným výchovným a vzdělávacím prostředkem pro rodiče i učitelky v mateřských školách a družinách.

Dřevěná loutka se skládá z dřevěných dílů, z textilního ošacení  a režných nití na dřevěnému vodítku.
Hlava loutky je dřevěná, soustružená, potištěná 
loutky klasik - výběrrůznými typy znázorněných obličejů loutkových postav. V celé řadě těchto dřevěných loutek 20 cm je přes 50 různých pohádkových i obecných postav, vč. několika zvířátek na stojících nohou (drak, vlk, kocour...).
Řada loutek je postupně doplňována i o jiné typy dřevěných loutek, jako např. doktor, zdravotní sestra, klauni, harlekýn a pod. 
Loutky pohádkové mohou být použity  do našeho dřevěného loutkového divadla (obj.č.29000062 nebo 35903167). Dřevěné loutky 20 cm lze využít k různým známým pohádkám, na př.:

O Budulínkovi - Jeníček, Dědeček, Babička, ...
O Červené Karkulce - Karkulka, Babička, Vlk, Myslivec(Loupežník)...
O Perníkové chaloupce - Ježibaba, Jeníček, Mařenka...
O Princezně a drakovi - Princezna, Král, , Drak, Kašpárek, Rytíř, Jeníček...
O Kocourovi v botách - Kocour v botách, Král, Princezna, Jeníček...
O Šípkové Růžence - Šípková růženka, Princ, Ježibaba, král, Královna, Kuchař...
O Sněhurce - Sněhurka, Trpaslíci(7), Ježibaba, Princ, Myslivec(Loupežník)...
O Krakonošovi - Krakonoš, Anče(Mařenka), Jeníček, Myslivec, Troll(Trautenberg)...
O Zlatovlásce - Zlatovláska, Babička, Princ, Víla zelenkavá, Víla bleděmodrá...

Další možnost jak použít naše dřevěné loutky 20 cm s ovládacími nitěmi, je umístění loutky do naší dárkové eurokrabičky (obj.č. 29006001) s průzorem a znázorněním jak loutku používat vč. popisu několikajazyčným textem. 
  

Dřevěná loutka 20 cm bez nitíloutky bez nití - výběr
je alternativou některých druhů dřevěných loutek s ovládacími nitěmi. Rozdíl je v tom, že tyto dřevěné loutky bez nití jsou mnohem vhodnější pro menší děti.

 V současné době jsou tyto loutky oblíbenější než loutky klasické s nitěmi, protože není třeba ovládat ani ruce ani nohy a po odložení se nitě do sebe nemotají. Postačí uchopit loutku za dřevěnou kuličku vodící tyčky, kterou je tyčka vycházející z hlavy loutky a různě s ní pohybovat( naklánět, kývat ze strany na stranu, dopředu, dozadu) a dětská představivost a  fantazie má volný průchod. Rázem tato loutka bez nití chodí, sedí, tancuje, uklání se a může si i zadupat. Děti si k těmto loutkovým postavičkám záhy vytvoří kladný vztah a se zaujetím se vžívají do pohádkových příběhů. Stávající řada těchto loutek obsahuje spoustu postav, ale především nabízí loutky zvířat jako koza s kůzlaty, liška s liščaty, tři prasátka, ježek, jezevec, veverka, zajíc a jiné, což je na českém trhu jednoznačně unikátní.  


loutky zvířátka - výběrDřevěné loutky 20 cm - zvířátka
jsou pouze doplňkovou řadou několika loutek zvířat stojících na nohou a pouze se dvěma ovládacími nitěmi na ovládání rukou. S těmito loutkami lze začít s postupnou výukou ovládání loutek již u malých dětí. Tři zatím dostupné postavičky zvířátek ( králík, kočička, medvídek) mohou být mnohostranně použity v různých krátkých pohádkových hrách, např. v "Boudo, budko...", kdy chaloupku objeví zajíček, pak se k němu přistěhuje kočička a když chce se zvířátky v chaloupce marně bydlet i medvídek, chaloupku zboří. Kočička může být hodná i zlá. Další pohádka, ke které lze loutky využít je pak "Jak včelička zachránila králíčka" a jiné...Přes jednoduchost louteček je dopřáno dětem pobavit se a nepřímo a nenásilně je poučit o dobru a zlu.

Přejete si návrat na hlavní stranu naší nabídky nebo na Loutky ?