Doporučujeme:

Sada loutek Hurvínek, Spejbl, Mánička a Kateřina

 

 

přes 350
VÝDEJNÍCH MÍST
v ČR i SR

 


Loutkové divadlo a 4 loutky 20 cm

 Loutkové divadlo - Perníková chaloupka
Loutkové divadlo - Perníková chaloupka
 

Kuchyňka pro holky

 

Loutky bez nití - zvířátka


Mikuláš s Čertem - Vánoce


Hry a hlavolamy

 

Tobogán strom melodický

spouštěním kuliček docílíte melodický zvuk, poučné a zábavné pro děti i pro relaxaci

 

Kuželky

 

Výchovné pomůcky MONTESSORI


MAPY dřevěné skládací

Kreativní stavebnice ŠIKULKY

 

Stavebnice PlayMais

A103-Loutky pro děti

Dřevěná loutka 20 cm se čtyřmi ovládacími nitěmi
je oblíbeným a vhodným prvkem pro dětskou nebo rodinnou loutkohru. Dřevěná loutka se skládá z dřevěných dílů, z textilního ošacení  a pružného vedení k dřevěnému vodítku.
Hlava loutky je kulatého tvaru s
loutky klasik - výběrrůznými typy znázorněných obličejů loutkových postav. V celé řadě těchto dřevěných loutek 20 cm je přes 50 různých pohádkových i obecných postav, vč. několika zvířátek na stojících nohou (drak, vlk, kocour...).
Řada loutek je postupně doplňována i o jiné typy dřevěných loutek, jako např. doktor, zdravotní sestra, klauni, harlekýn a pod. 
Loutky pohádkové mohou být použity  do našeho dřevěného loutkového divadla (obj.č.29001599 nebo 35903167). Dřevěné loutky 20 cm lze využít k různým známým pohádkám, na př.:

O Budulínkovi - Jeníček, Dědeček, Babička, ...
O Červené Karkulce - Karkulka, Babička, Vlk, Myslivec(Loupežník)...
O Perníkové chaloupce - Ježibaba, Jeníček, Mařenka...
O Princezně a drakovi - Princezna, Král, , Drak, Kašpárek, Rytíř, Jeníček...
O Kocourovi v botách - Kocour v botách, Král, Princezna, Jeníček...
O Šípkové Růžence - Šípková růženka, Princ, Ježibaba, král, Královna, Kuchař...
O Sněhurce - Sněhurka, Trpaslíci(7), Ježibaba, Princ, Myslivec(Loupežník)...
O Krakonošovi - Krakonoš, Anče(Mařenka), Jeníček, Myslivec, Troll(Trautenberg)...
O Zlatovlásce - Zlatovláska, Babička, Princ, Víla zelenkavá, Víla bleděmodrá...

Další možnost jak použít naše dřevěné loutky 20 cm s ovládacími nitěmi, je umístění loutky do naší dárkové eurokrabičky (obj.č. 29006001) s průzorem a znázorněním jak loutku používat vč. popisu několikajazyčným textem. 
  

Dřevěná loutka 20 cm bez nitíloutky bez nití - výběr
je alternativou některých druhů dřevěných loutek s ovládacími nitěmi. Rozdíl je v tom, že tyto dřevěné loutky bez nití jsou mnohem vhodnější pro menší děti s počáteční méně vyvinutou motorikou ruky  a myšlením. Z dlouholetého pozorování a obchodního odbytu jsou velmi oblíbeny u menších dětí, protože není třeba ovládat ani ruce ani nohy. Postačí uchopit loutku za dřevěnou kuličku vodící tyčky, kterou je tyčka vycházející z hlavy loutky a různě s ní pohybovat( naklánět, kývat ze strany na stranu, dopředu, dozadu) a dětská představivost a  fantazie má volný průchod. Rázem tato loutka bez nití chodí, sedí, tancuje, uklání se a může si i zadupat. Děti si k těmto loutkovým postavičkám záhy vytvoří kladný vztah a se zaujetím se vžívají do pohádkových postaviček. Stávající řada těchto loutek však obsahuje menší sortiment oproti loutkám s nitěmi a je předpoklad pozdějšího pokroku i vývoje dětí a následného jejich přání na loutky klasické - s nitěmi.  


loutky zvířátka - výběrDřevěné loutky 20 cm - zvířátka
jsou pouze doplňkovou řadou několika loutek zvířat stojících na nohou a pouze se dvěma ovládacími nitěmi na ovládání rukou. S těmito loutkami lze začít s postupnou výukou ovládání loutek již u malých dětí. Tři zatím dostupné postavičky zvířátek ( králík, kočička, medvídek) mohou být mnohostranně použity v různých krátkých pohádkových hrách, např. v "Boudo, budko...", kdy chaloupku objeví zajíček, pak se k němu přistěhuje kočička a když chce se zvířátky v chaloupce marně bydlet i medvídek, chaloupku zboří. Kočička může být hodná i zlá. Další pohádka, ke které lze loutky využít je pak "Jak včelička zachránila králíčka" a jiné...Přes jednoduchost louteček je dopřáno dětem pobavit se a nepřímo a nenásilně je poučit o dobru a zlu.

Přejete si návrat na hlavní stranu naší nabídky nebo na Loutky ?