Doporučujeme:

Sada loutek Hurvínek, Spejbl, Mánička a Kateřina

 

 

přes 350
VÝDEJNÍCH MÍST
v ČR i SR

 


Loutkové divadlo a 4 loutky 20 cm

 Loutkové divadlo - Perníková chaloupka
Loutkové divadlo - Perníková chaloupka
 

Kuchyňka pro holky

 

Loutky bez nití - zvířátka


Mikuláš s Čertem - Vánoce


Hry a hlavolamy

 

Tobogán strom melodický

spouštěním kuliček docílíte melodický zvuk, poučné a zábavné pro děti i pro relaxaci

 

Kuželky

 

Výchovné pomůcky MONTESSORI


MAPY dřevěné skládací

Kreativní stavebnice ŠIKULKY

 

Stavebnice PlayMais

A101-Historie českých loutek

Dřevěné loutky pravděpodobně existovaly již ve starověku, kdy nebyly používány k divadelním, ale ke kultovním účelům. Protože dřevo je materiál, který podléhá času staletí, žádné starověké dřevěné loutky se nám do dnešních dnů nedochovaly. Z historických výzkumů je známo, že lidé, kteří ještě donedávna žili v kulturách podobných kulturám starověkým, v určitých teritoriích Jižní Ameriky nebo Indonésie, dřevěné loutky ke kultovním účelům používali.
Nejstarší dochované české marionety byly vytvořeny v době kolem roku 1800. Byly dochovány i starší loutky ve velikosti do 90 cm. Loutky měly poměrně stejnou konstrukci, dřevěné nohy s klouby, které umožňovaly základní pohyby lidského těla. Horní končetiny byly také uzpůsobené pro možnost uchopení určitých předmětů či rekvizit. Dřevěné loutky byly většinou, celodřevěné a ručně vyřezávané. Některé loutky byly i jednodušší, to zejména u nadpřirozených  - kultovních bytostí (čerti atd).  Nejznámější postavou a propagátorem novodobého českého loutkoherectví byl Matěj Kopecký. V současnosti existuje u nás v republice několik profesionálních loutkových divadel, ale také jsou i nadšenci v menších městech, kteří vytvořili svoje menší divadelní loutkové soubory -  a rozdávají radost a potěšení pro své diváky. Pokračovatelé a nadšenci z rodu loutkařů i někteří výrobci českých současných loutek v rodinných firmách, mají snahu zachovat tradici loutkoherectví u nás. Pečují o již vyrobené, mnohdy historické loutky v loutkových divadlech a vytváří loutky nové pro další generace.

Možnosti naší nabídky s možností přímého vstupu:
Současné dřevěné loutky vhodné pro divadelní soubory najdete v kategorii  - Dřevěné loutky 50 cm
Menší divadelní dřevěné loutky  lze vybrat z kategorie - Dřevěné loutky 35 cm
Malé dřevěné loutky pro děti lze vybrat z kategorií . Dřevěné loutky 20 cmDřevěné loutky 25 cm (art)
Nejmenší dřevěné loutky lze vybrat pro malé děti v kategorii - Dřevěné loutky 10 cm (hranolkové) a  Dřevěné loutky 15 cm (plošné).

Podrobný popis a doporučení naleznete v článku  Doporučení výběru loutek

Návrat do hlavního menu